Запитання та відповіді

 

Чому упаковка запотіває і під плівкою з’являються крапельки води?

Відбувається це від недотримання умов зберігання продукції, а саме від порушення температурного режиму, зазначеного на упаковці (+2…+4 °С). У результаті з’являється конденсат усередині упаковки. Тісто свіже, і в ньому є вода, яка при перепаді температур конденсується на пакувальній плівці зсередини. Якщо температура тіста всередині упаковки відрізняється від температури в торговому залі (наприклад, тісто винесли зі складу-холодильника в торговий зал на вітрину з більш високою температурою), упаковка відразу запотіває. Коли температура зрівняється, крапельки зникнуть. Рекомендується дотримуватися температурного режиму при зберіганні продукції й транспортуванні. Короткі перепади не вплинуть на якість нашої продукції, але тривале перебування при підвищеній температурі може його зіпсувати. Купивши тісто, бажано не носити його цілий день із собою, а відразу покласти в холодильник. Купуючи тісто, обов’язково звертайте увагу на холодильник, в якому воно лежало. Температура не повинна перевищувати +6 °С.


За рахунок чого продукція зберігається в упаковці 45 днів?

Термін зберігання для свіжого продукту здається дуже великим, при цьому ми не використовуємо консервантів. Основу всіх наших продуктів становлять борошно і вода. Борошно ми підібрали таке, що максимально підходить для свіжого тіста, і постійно стежимо за його якістю. Вода очищається і проходить через ультрафіолет. При упаковці всередину закачується харчова суміш – азот і вуглекислий газ. Вуглекислий газ убиває мікроби, а азот на 100 % заміщає кисень. Завдяки такій упаковці й при дотриманні температурного режиму продукція зберігається у свіжому вигляді 45 днів


Упаковка здута. Продукція зіпсована?

Упаковка спочатку повинна бути злегка надута, адже при пакуванні ми закачуємо в неї харчовий газ, який і дозволяє продукції зберігатися. При виборі тіста в магазині звертайте на це увагу. Якщо під плівкою немає взагалі газу, це має насторожити! Це означає, що упаковка пошкоджена, і без газу тісто не зберігатиметься 45 днів.

Якщо ж упаковка дуже роздута, це сигнал того, що тісто лежало в магазині довгий час при підвищеній температурі, і в теплі почався природний процес бродіння (будь-яке борошно містить дикі дріжджі, й у теплі вони починають бродити). Зупинити цей процес уже неможливо, навіть відновивши температуру зберігання. Тісто змінює свою консистенцію, стає липким і погано знімається з плівки або пергаменту. Купувати і готувати з нього не бажано.


На тісті темні цятки. Чому?

Це залежить від ступеня очищення борошна. Борошно містить висівки, повністю очистити його від висівок неможливо (занадто біле борошно може бути результатом штучного відбілювання). Пшеничні висівки сприятливо впливають на роботу кишечника, допомагаючи вивести токсини та інші шкідливі елементи з організму. Груба оболонка зерна містить цінні вітаміни і речовини, зокрема целюлозу, лігнін і пектини. Чим тонше здійснено помел, тим менше поживних елементів залишається в борошні.


Які барвники використовуються? На зеленому тісті темні цятки, що це таке?

При виготовленні кольорової пасти і кружечків для пельменів використовуються концентрати натуральних соків моркви, шпинату, буряка. Саме тому ми сміливо рекомендуємо наші кольорові вироби як дорослим, так і дітям.

Тісто з додаванням соку буряка може злегка підфарбувати воду, в якій варитимуться вироби, а самі вироби стануть світлішими, ніж у сирому вигляді. Це властивості буряка, вони так само виявляються, коли Ви варите борщ. У зелене тісто додатково додається сухий шпинат, його добре видно. З кольорових заготовок для пельменів і вареників виходять яскраві вироби, які радують око.


Кружечки для пельменів погано заліплюються і тісто не розтягується. Як бути?

Тісто для пельменів і вареників зроблено за італійським рецептом, як тісто для равіолі. До складу входить два види борошна: 70 % звичайного, всім відомого борошна вищого сорту і 30 % борошна з пшениці твердих сортів (крупка), яке використовують італійці для приготування макаронних виробів. Саме це борошно робить тісто незвичним для нас, менш еластичним і більш міцним. Зате крупка надає тісту приємний жовтий колір, смак і аромат, пельмені при ліпленні однакові, при варінні не розвалюються.

З виробництва вся продукція виходить у міру м’яка й еластична. Чим ближче тісто до кінця терміну придатності, тим воно стає менш еластичним і підсихає. Це, звичайно, не означає, що тісто втрачає свої смакові та інші корисні властивості, просто в ньому стає менше вологи. Є простий вихід – потрібно змочити краї кружечків звичайною водою або яєчним білком.

Якщо верхній шар кружечків трохи підсох, збризніть їх водою, накрийте плівкою і переверніть упаковку, почніть знизу, до того часу, як Ви дійдете до останнього шару, тісто трохи пом’якшиться.

І обов’язково перед тим як почати ліпити пельмені, дайте тісту полежати при кімнатній температурі хоча б півгодини. Холодне тісто теж може бути причиною поганої еластичності й ламкості.


Чому кружечків для пельменів/вареників буває менше 70?

Технологічний процес виготовлення заготовок для пельменів і вареників містить такі етапи: розкачування готового тіста, отримання круглих заготовок, викладання їх рядами на харчову плівку, контрольне зважування, упаковка. У разі якщо тісто розкачати трохи товще, ніж зазвичай, заготовок виходить менше 70 штук, але вага нетто обов’язково становитиме 400 г, як зазначено на упаковці. Саме тому на зовнішній упаковці ми коректно попереджаємо – «до 70 штук».


На тісті для пельменів та вареників (кружечках) – білий наліт, дуже схожий на цвіль. Що це таке?

Будь-яке свіжовиготовлене тісто «товаришує» з борошном, звичайним білим пшеничним борошном, яке використовують для підсипання при роботі з тістом. Отже, все дуже просто: білий наліт – це борошно. Ви також під час роботи з нашим тістом використовуйте борошно. Тісто свіже, може липнути до рук або плівки (пергаменту), борошно Вам допоможе впоратися з цим.


Пісочне тісто мало солодке. Чому? Адже воно призначене для печива?

Це питання можна часто зустріти серед наших споживачів. Ми пропонуємо пісочне тісто не для приготування печива, а як основу для пирогів – як із солодкою, так і з солоною начинкою. Тому й смак у нашого пісочного тіста наближений до нейтрального. З нього можна приготувати величезну кількість смачних виробів, у тому числі й печиво, додавши в нього солодку начинку. Рецепти різноманітних пирогів з пісочного тіста Ви зможете знайти на нашому сайті.


Штрудель вийшов дуже твердим і сухим. Що зробили неправильно?

Щоб Ваш штрудель вийшов м’яким і апетитним, слід дотримуватися кількох правил. Сире тісто треба добре змастити розтопленим маслом з двох боків, після цього викласти начинку і згорнути в рулет. Ще раз зверху змастити розтопленим маслом або яєчним жовтком. Випікати при помірній температурі, не вище 180 °, щоб не пересушити, 20–30 хв. Рулет під час випікання слід часто змащувати яєчним жовтком або розтопленим маслом. Коли штрудель буде готовий, відразу ж витягніть його з духовки, скропіть водою і накрийте кухонним рушником. Операцій багато, але це забере у Вас всього півгодини, і тільки так Ваш штрудель буде ідеальним! Смачного!


Листкове тісто при випіканні не дуже добре піднялося. Чому?

Ми виробляємо листкове тісто як основу для приготування різних пирогів з начинкою, торта «Наполеон» та інших виробів, для яких підходить тонко розкачане тісто. Чим тонше розкачати тісто, тим менше воно піднімається. При цьому дуже важливо пам’ятати, що начинка прибиває тісто. Наше тісто без начинки має піднятися на 2–3 см. Під час виготовлення кожної партії листкового тіста беруться зразки для контрольної випічки, і з виробництва виходить тісто, яке піднімається не менше ніж на 2 см. Якщо ж випічка у Вас не піднялася, є кілька причин.

По перше, Ви могли порушити процес приготування – вироби з листкового тіста повинні викладатися на холодне деко і поміщатися в розігріту до 200 °С духовку. По друге, якщо в магазині був порушений температурний режим і тісто довго зберігалося при температурі вище 10 °С (а таке буває у відкритих холодильниках, особливо в літні періоди), воно не підніметься. Намагайтеся звертати увагу на місця зберігання в супермаркетах. Вся наша продукція буде ідеальною, якщо температура зберігання становитиме від +2 до +6 °С. По-третє, влітку, коли дуже спекотно, достатньо одну годину полежати тісту не в холодильнику (шлях додому із супермаркету), тісто не підніметься. Листкове тісто складається з тонких шарів маргарину і прісного тіста. Під час повільного нагрівання маргарин тане і склеює шари тіста між собою. Щоб листкове тісто добре піднялося, потрібна шокова температура, яка одночасно розтопить маргарин і випече шари тіста до того, як вони склеяться.


Тісто при розгортанні починає тріскатися. Чому?

Перед початком роботи з тістом, діставши упаковку з холодильника, необхідно дати тісту трохи «зігрітися», досягти кімнатної температури протягом 20–30 хв. Після цього часу можна сміливо його розгортати. Холодне тісто не еластичне, особливо якщо до його складу входить олія, маргарин або мед, які в холодильнику тверднуть. Якщо не дати тісту нагрітися, воно просто ламатиметься.


Задати своє питання: